Копич: Трябваше да сме по-агресивни

Наставникът на Ботев (Пловдив) Желко Копич даде мнението си след загубата на своя тим от Спартак (Варна). “Канарчетата” нацелиха 3 греди, но въпреки това допуснаха загуба с 2:3.

Първа победа за Спартак в efbet Лига, уникален карък за Ботев Пд във Варна

“Поздравявам нашия опонент. През първото полувреме не успяхме добре да се адаптираме към състоянието на терена, направихме технически грешки и нямахме добра организация в атака. Знаехме, че Спартак има добри футболисти в прехода в атака. След като вкараха първия гол, допуснахме и втори гол от наша грешка. След това опитахме всичко, но в крайна сметка очевидно не заслужихме да вземем поне точка.

Нацелихме 3 пъти гредата, но в крайна сметка не играхме толкова добре, колкото трябваше, трябваше да сме по-агресивни. Времето и теренът бяха тежки, но това са условия и за двата отбора. Затова смятам, че трябва да даваме повече.

Трябва да намеря решение за игрите като гости. Срещу Берое водехме до заключителните минути, но допуснахме попадение. Когато гостуваме, не играем толкова добре и това е нещо, върху което ще работим”, заяви Копич.