Първа победа за Спартак в efbet Лига, уникален карък за Ботев Пд във Варна

Спартак (Варна) надигра с 3:2 Ботев (Пловдив) в първи мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Божидар Васев откри резултата в 47-ата минута, а в 52-ата Брахими си вкара автогол. Антоан Бароан върна едно попадение в 57-ата минута, когато се разписа от дузпа. В 74-ата минута Румен Руменов покачи на 3:1, а в заключителните секунди на срещата Елвис Ману оформи крайното 3:2.

Успехът бе първи за "соколите" в първенството, тъй като до този момент имаха само една спечелена точка. В днешния ден и късметът не бе на страната на "канарчетата", които на три пъти уцелиха напречната греди - две от тях бяха при 0:0 и третата - при 2:1 в полза на Спартак.

Двата отбора се вкопчиха в здрава битка след началния съдийски сигнал. Първото по-сериозно положение бе пред вратата на домакините, но бранителите се справиха с рейд на Ману в наказателното поле. В 6-ата минута Бароан засече с левия крак центриране отляво, но изпрати топката в аут.

В 17-ата минута "соколите" организираха атака отдясно, която завърши с центриране към Ромееш, който шутира от воле, но в аут. Само 120 секунди по-късно Херман отправи топовен удар от ъгъла на големия пеналт. Дичевски се разтегна и изби с една ръка, топката се удари в напречната греда и излезе в корнер.

В 28-ата минута Етоо отне топка в центъра на терена, осъществи 20-метров дрибъл и стреля от границата на пеналта, но над вратата.

Към края на полувремето Ботев увеличи натиска и на два пъти имаше възможност да отбележи. Първо, в 43-ата минута, Ману комбинира с Брахими и отправи удар по земя от десетина метра, който срещна крак на бранител в синьо и излезе в корнер. След центрирането последва разбъркване и удар на Ману, който се спря в мрежата на Спартак, но реферите отмениха гола, преценявайки, че Генев е извършил нарушение секунди по-рано.

В даденото от рефера двеминутно продължение Генев центрира отляво, Бароан се извиси над всички и с глава изпрати топката в напречната греда.

Второто полувреме започна изненадващо на фона на показаното от двата отбора през първата част. Димитров бе изведен отляво. Последва подаване по земя към Васев, който изпревари Супрайен и с едно докосване вкара под плонжа на Ханкич за 1:0.

Ботев пробва да върне барзо попадението, но в 52-ата минута Спартак удари за втори път. Брахими извърши нарушение отдясно до тъчлинията. Митев центрира в наказателното поле, а крилото на "канарчетата" си отбеляза автогол в опит да изчисти с глава.

Пет минути по-късно Будинов фаулира Брахими в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Бароан реализира с шут по земя в дясно на вратата.

В 68-ата минута Ботев като по чудо не изравни. Етоо отправи бриялнтен фалцов удар с десния крак, а топката за трети път се отби в напречната греда на домакините.

В 74-ата минута най-активният в предни позиции за домакините - Здравко Димитров, проби отляво, навлезе в наказателното поле и върна топката към точката на дузпата, където бе Руменов, който я изпрати за трети път във вратата на пловдивчани.

В 87-ата минута Етоо получи пас отляво пред наказателното поле на Спартак, влезе навътре и шутира, но покрай лявата греда. Натискът на Ботев продължи до края на срещата. В 94-ата минута гостите получиха втора дузпа за нарушение на Димов срещу Ману. Потърпевшият изпълни слабо 11-метровия наказателен удар и Дичевски изби, но при добавката Ману вкара от метър в празната врата за крайното 3:2.

СПАРТАК (ВАРНА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:2

1:0 Божидар Васев 47
2:0 Мохамед Брахими 52
2:1 Антоан Бароан 57 д.
3:1 Румен Руменов 74
3:2 Елвис Ману 90+4

СПАРТАК (ВАРНА): 21. Дичевски, 19. Борисов, 27. Димов, 51. Будинов, 11. Митев, 8. Климентов, 77. Руменов, 30. Васев, 33. Димитров, 14. Ивей Ромееш, 6. Моура

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13. Ханкич, 2. Херман, 4. Генев, 6. Мертенс, 7. Брахими, 11. Бароан, 15. Етоо, 18. Супрайен, 22. Рабеи, 28. Ману, 44. Пунчец