ФКСБ и Андерлехт не успяха да счупят нулите

Отборите на ФКСБ и Андерлехт не успяха да се победят в сблъсъка помежду си от втория кръг в група "В" на Лигата на конференциите. Срещата в Букурещ приключи при резултат 0:0.

Домакините бяха много по-активният от двата отбора и могат да съжаляват, че не взеха нещо повече от тази среща. Те отправиха куп удари към вратата на съперника, но само два от тях бяха точни и не доведоха до отбелязване на гол.

Най-сериозната възможност за ФКСБ бе пред Малком Еджума, който в 20-ата минута отправи страхотен изстрел към вратата на съперника, но вратарят Хендрик Ван Кромбрюге направи зашеметяващо спасяване.

Гостите също бяха близо до откриване на резултата в 34-тата минута, когато Фабио Силва шутира опасно, но Щефан Търновану също се прояви с блестяща намеса.

В крайна сметка срещата завърши наравно и така Андерлехт е на второто място в таблицата с 4 точки до момента. ФКСБ пък излезе на 3-тото място с 1 точка.