Бодьо/Глимт се поздрави с успеха срещу Цюрих

Бодьо/Глимт победи с 2:1 в домакинството си на Цюрих във втори мач от груповата фаза на Лига Европа. Всички попадения в двубоя паднаха през втората част и бяха дело Оле Кристиан Селнес (55’автогол) и Хуго Ветлесен (58’). За швейцарският тим точен бе Донис Авдияй (81’).

Двата тима изнесоха спокойно първо полувреме до самия му край. Едва пет минути преди почивката изненадващо гостите поведоха с попадение на Тосин Айегин. Първоначално голът бе зачетен, но впоследствие рефера получи сигнал да отиде да прегледа ситуацията с ВАР и я отмени.

Домакините излязоха пределно мобилизирани и вкараха две попадения на своята сметка десетина минути след началото на втората част, когато първо Оле Селнес отклони топката в собствената си врата след ъглов удар, а само три минути след това Ветлесен удвои с плътен удар.

Гостите опитаха да натиснат и пропуснаха няколко положения преди Авдияй да успее да намали десетина минути преди края, но играчите на Кнутсен все пак удържаха резултата в своя полза до края на двубоя.