Истанбул Башакшекир се разправи с Фиорентина

Фиорентина изигра втори слаб мач в груповата фаза на Лигата на конференциите и загуби с 3:0 в гостуването си на Истанбул Башакшекир. Всички попадения паднаха през втората част и бяха дело на Сердар Гюрлер (57’ и 71’) и Бертран Траоре (90’). Играчите на турския тим имаха няколко добри положения за гол през първото полувреме, когато удариха и греда, но топката не навести мрежата на Пиерлуиджи Голини. От своя страна “виолетовите” изглеждаха по-скоро настроени да търсят своите шансове на контраатака.

Футболистите на турския тим успяха да открият резултата в 57-ата минута, когато Гюрлер се възползва от разбъркване в наказателното поле след корнер и стреля през краката на вратаря за 1:0. Отново той успя да удвои преднината на истанбулския тим в 71-ата минута, след като се възползва от опит за изстрел на Юсуф Ндайишимие

Играчите на Емре Бельозоглу стигнаха и до трети гол в последната минута на добавеното време, когато Бертран Траоре се разписа след отлична контраатака на домакините. По този начин Истанбул оглави групата с пълен актив от точки след два мача, а Фиорентина има само една и е на дъното.