АЕК поднесе изненадата и срази Динамо (Киев) в Краков

АЕК (Ларнака) поднесе една от изненадите в сблъсъците тази вечер и спечели с минималното 1:0 в гостуването си на Динамо (Киев) в мач от вторите двубои в груповата фаза на Лига Европа

Двубоят бе изигран на стадиона в Краков, тъй като рекордьора по титли в Украина не може да домакинства в собствената си страна поради инвазията на Русия. Единственото попадение в срещата падна още в 8-ата минута, когато Адам Гюрчо изпълни отличен пряк свободен удар и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Денис Бойко за 1:0.

Гостите от Кипър вкараха второ попадение в момента когато изтичаше половин час игра, но то бе отменено след преглед с ВАР поради засада. През втората част играчите на Мирча Луческо опитаха да се върнат в срещата, но не достигнаха до гол. По този начин АЕК спечели първата си победа в груповата фаза на турнира тази година и запази сериозни шансове за класиране в следващата фаза.