Фенербахче си тръгна с точка от Рен след гол в добавеното време

Фенербахче изтръгна ценна точка в гостуването си на Рен от втория кръг в група "В" на Лига Европа. Двата има си спретнаха доста вълнуващ мач, в който гостите се добраха до равенството в добавеното време на двубоя.

Първото полувреме нулите на таблото останаха непроменени, въпреки че Фенербахче отбеляза гол, който обаче не бе зачетен заради засада.

В началото на втората част Рен набързо взе преднина от два гола. Първо Мартен Терие откри резултата в 52-рата минута, а след това Ловро Маер удови в 54-тата.

Гостите обаче съумяха да върнат интригата в 60-ата минута чрез Ирфан Каведжъ, а в 83-ата минута Рен остана и в намален състав, след като Хамари Траоре получи червен картон.

Така драмата настъпи в добавеното време, когато Бенжамен Буриго извърши нарушение за дузпа, а Енер Валенсия реализира от бялата точка за крайното 2:2.

Така фаворитите в групата тепърва ще продължават битката помежду си за първите две места. Те и в момента са на челните позици, като са с абсолютно изравнени показатели - по 4 точки и голова разлика 4:3.