Нант катастрофира в Азербайджан

Карабах нанесе тежка загуба на Нант в сблъсъка между двата тима от втория кръг в група "G" на Лига Европа. Азерите се наложиха с класическото 3:0 у дома над френския си опонент и сериозно удариха по амбициите му за излизане от групата.

Първото полувреме не предвещаваше подобно развитие на мача, тъй като в него никой от двата тима не успя да се разпише.

През втората част обаче домакините изковаха победата си в рамките на 12 минути. Първи Овусу откри резултата в 60-ата минута с изстрел по земя от границата на наказателното поле. Пет минути по-късно Абдела Зубир се освободи пред пеналта и за втори път порази вратата на съперника. В 72-рата минута Марко Янкович със страхотен далечен шут за трети път прати кълбото в мрежата на Албан Лафон.

Така Карабах записа първа победа в групата и с 3 точки се намира на 2-рото място в класирането. Нант е със същия актив, но вече на 3-тата позииця.