Вестерло победи Андерлехт без Йорданов

Отборът на Вестерло продължава със силните си игри от началото на сезона в първенството на Белгия. Днес тимът записа престижна победа с 2:1 над гранда Андерлехт в домакинството си от 8-ия кръг. Българският национал Едисон Йорданов изглежда още не е възстановен от контузията, която имаше и не бе в групата за мача.

Игор Ветокеле откри за Вестерло в 6-ата минута, но Себастиано Еспозито изравни в 70-ата. Победният гол за домакините бе дело на Халил Акбунар в 83-тата минута.

С тази победа Вестерло има 9 точки и излезе на 12-тото място в класирането. Андерлехт е 9-ти с 10 точки.