Арнаутович изведе Болоня до обрат срещу Фиорентина за три минути

Болоня стигна до първата си победа в Серия А от началото на сезона, след като спечели с 2:1 домакинството си на Фиорентина. Марко Арнаутович бе в основата на успеха. Той имаше основен принос за изравнителния гол и отбеляза попадението за 2:1, като двете попадения паднаха в рамките на три минути. Австриецът е лидер при голмайсторите в първенството, а днес отбеляза шестия си гол от началото на сезона.

Това бе първият мач за тима след уволнението на Синиша Михайлович. Новият треньор Тиаго Мота изгледа двубоя от трибуните. Българският талант Димо Кръстев бе на резервната скамейка на Фиорентина, но не влезе в игра и не успя да дебютира за “виолетовите”.

Фиорентина имаше предимство през първата част, но и двата отбора не стигнаха до сериозни голови положения. След почивката двубоят се оживи и в 54-ата минута Лукас Мартинес Куарта откри резултата. Сапонара пусна добра топката в наказателното поле. Тя мина между вратаря и защитата и стигна до аржентинеца, който я прати в опразнената врата.

Вдъхновен от Марко Арнаутович, Болоня бързо стигна до пълен обрат. Австрийският нападател прати една топка напред, въпреки че беше в собствената си половина и с гръб към вратата. Игор допусна груба грешка и пропусна топката, което позволи на Муса Бароу да напредне сам срещу вратаря и да изравни резултата.

Три минути по-късно домакините вече водеха. Бароу изведе Касиус отдясно, а той преодоля Мартинес Куарта, въпреки че останаха съмнения за нарушение, и намери Арнаутович. Ситуацията бе разглеждана с ВАР, но съдията прецени, че няма нарушение и попадението на австриеца бе зачетено.

В следващите минути Арнаутович имаше още две възможности да се разпише, а след втората се контузи и бе заменен. В последната част на двубоя Фиорентина опита да натисне и владееше повече топката, но не стигна до чисти положения пред Скорупски.