Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

ЦСКА - София приключи Славия за три минути, вече е 6 от 6 на "Армията"

ЦСКА - София надигра с 2:0 Славия в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. "Червените" решиха срещата с две попадения в рамките на 180 секунди. Първо Маурисио Гарсес откри резултата в 55-ата минута, а в 58-ата Мено Кох удвои и по този начин подпечата шестия пореден домакински успех на своя отбор в първенството.

Нито едно от последните три нови попълнения на домакините не попада в групата - Жираир и Марселино заради обработка на документи, а Александров - поради треньорско решение.

Сред титулярите не бе и левият бек Де Нойер. На негово място игра Петров.

27 ЦСКА - София - Славия

И този двубой не мина без спорно съдйско отсъждане. В средата на първата част гостите претендираха за директен червен картон на Турицов, който фаулира в гръб откъсващия се сам срещу вратаря Тасев, но реферът Волен Чинков не му показа дори жълтия цвят.

Първата по-интересна ситуация бе в 8-ата минута. Тогава Бусато излезе да пресече дълъг пас към Галин Иванов, но топката го прехвърли. Махмутович обаче добре покри стража и изчисти преди нападателят на Славия да се добере до топката.

Шест минути по-късно Тасев се пребори с Вион и нахлу опасно отляво в наказателното поле на "червените". Последва прострелно центриране около границата на малкия пеналт, но сантиметри не достигнаха на връхлитащия Добрев да засече във вратата.

В 27-ата минута дойде първото много спорно съдийско решение. Тасев се откъсна сам срещу Бусато фронтално срещу вратата и бе съборен в гръб от Турицов. Реферът Чинков пусна авантаж, тъй като топката попадна в Иванов, който обаче бе покрит от двама противникови състезатели. Все пак нападателят на "белите" намери Нгуена,  който шутира, а Бусато изби.

Положението с нарушението срещу Тасев бе разгледано с ВАР за директен червен картон, но в крайна сметка Турицов не получи дори жълт.

В 43-ата минута Гарсес шутира от 20 метра, но Вуцов без проблем улови.

В 51-ата минута Юга изведе Тасев на лявото крило, но реферите изненадващо спряха атаката заради засада, тъй като не се усетиха, че подаването е дошло от състезател в "червено".

Четири минути след тази ситуация домакините откриха резултата. Бамба преодоля няколко противникови футболисти и шутира. Вуцов изби, но страхотен удар на Гарсес при добавката не остави шанс на "белия" страж - 1:0.

Малко след попадението, в 58-ата минута, ЦСКА - София удари за втори път. В "бялата" врата се разписа влезлият на почивката Мено Кох, който простреля Вуцов с глава засичайки центриране от корнер.

Иванов завърши с удар бърза атака на Славия в 68-ата минута, но той профуча покрай дясната греда. В 81-ата минута Нгуена имаше отлична възможност да върне един гол, но стреля крайно неточно от десетина метра.

До края на мача Славия бе по-активен, но футболистите на Саша Илич не позволиха повече опасности и удължиха успешната си серия от 6 победи в 6 мача на "Армията".

ЦСКА - СОФИЯ - СЛАВИЯ 2:0

1:0 Маурисио Гарсес 55
2:0 Мено Кох 58

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 22. Махмутович, 6. Петров, 15. Вион, 21. Юга, 8. Шопов, 11. Туфегджич, 27. Гарсес, 30. Бамба

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 93. Нгуена, 77. Вълчев, 71. Стоянов, 88. Тасев, 11. Добрев, 33. Иванов

Снимки: Борислав Трошев