Aугсбург изненада Груев и компания

Вердер (Бремен) допусна неочаквана загуба от Аугсбург в първи мач от шестия кръг в Бундеслигата. Отборът на Оле Вернер отстъпи с 0:1 у дома и не успя да се доближи до лидерите в класирането. Ермедин Демирович отбеляза единствения гол от дузпа в 63-тата минута, а Никлас Фюлкруг от Вердер пропусна дузпа в добавеното време. БЪлгарският национал Илия Груев влезе като резерва за "бременските музиканти" в 67-ата минута.

Аугсбург сложи край на серията си от три поредни загуби. Баварският тим събра актив от 6 точки и вече заема 11-то място в подрежданто, а Вердер е 9-и с 8 пункта.

Гостите започнаха по-силно и можеха да поведат още в началото, но Флориан Нийерлхнер се оплете с топка в крака и пропиля възможността. Домакините постепенно изравниха играта, но по-чистите положния продължиха да са пред тяхната врата. В 25-ата минута Максимилиан Бауер беше близо о гола с глава, а малко по-късно стражът на Вердер Иржи Павленка напусна с контузия и вместо него влезе Михаел Цетерер.

До почивката гол на Фюлкруг беше отменен заради засада, а дебютиралият в Бундслигата Цетерер направи важно спасяване след удар на Елвис Реджбекай.

През второто полувреме положения имаше и пред двете врати. Късметът обаче се усмихна на гостите. В 63-тата минута Мергим Бериша се измъкна от засадата и подаде на въхлитащия Демирович, който с лекота прати топката в мрежата.

Вердер можеше да избегне поражението в добавеното време, когато Бауер игра с ръка в наказателното поле, но Фюлкруг се провали от бялата точка и позволи на Рафал Гикиевич да отрази удара му.

Снимки: Gettyimages