Успешно начало за Фрайбург и Нант

Фрайбург и Нант стартира с победи мачовете си от група G на Лига Европа. Германският тим победи Карабах с 2:1, а французите стигнаха до успех срещу Олимпиакос със същия резултат, но по доста по-драматичен начин.

В първия си мач в груповата фаза на Лига Европа от девет години Фрайбург започна вихрено двубоя. След няколко атаки още в първите минути германският тим поведе в седмата. Грифо откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Байрамов, което бе видяно след разглеждане с ВАР.

Рицу Доан пропусна една възможност малко след откриването на резултата, но се възползва от следващия си шанс в 15-ата минута. От средата на второто полувреме Карабах започна да става по-активен и в 39-ата минута се върна в мача след удар от дистанция на Весович. След почивката шампионът на Азербайджан продължи да има инициативата. Гостите пропуснаха няколко възможности и Фрайбург удържа победата.

Нант се завърна в евротурнирите след 20-годишно отсъствие и го направи запомнящо се. "Канарчетата" спечелиха домакинството си на Олимпиакос с гол в 93-ата минута на Еван Гесан. Френският тим стигна до заслужен успех, но трябваше да чака до самия край, за да си осигури.

Снимки: Imago