Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Дузпа направи разликата между Монако и Цървена звезда

Монако победи с минималното 1:0 в гостуването си на Цървена звезда в мач от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Единственото попадение падна петнайсетина минути преди края и бе дело на Брийл Емболо от дузпа. Двата тима не предложиха кой знае какво на феновете по трибуните. Те изиграха първо полувреме, което няма да бъде запомнено с нищо и без сериозни голови положения.

Първото наистина по-сериозно действие на терена дойде едва в 74-ата минута, когато Славолюб Сърнич направи фал в собственото си наказателно поле. Зад топката застана швейцарският национал Емболо, който пристина в Княжеството от Борусия (Мьонхенгладбах) през лятото, и се разписа за 1:0. Играчите на Монако получиха и втора дузпа в края на срещата, но тя бе отменена след намеса на ВАР, но в крайна сметка играчите на Филип Клеман все пак се поздравиха с победата.

Снимки: Imago