РФС изненада Фиорентина във Флоренция

Шампионът на Латвия РФС поднесе една от изненадите на първия кръг в груповата фаза на Лигата на конференциите и завърши наравно 1:1 в гостуването си на Фиорентина. Антони Барак бе точен в 56-ата минута за момчетата на Винченцо Италиано, но Андрей Илич изравни в 74-ата минута. Двата тима си размениха по едно по-опасно положение през първата част, но до попадения така и не се стигна.

“Виолетовите” излязоха напред десет минути след началото на втората част, когато Антонин Барак стреля точно в средата на вратата за 1:0. Равенството обаче бе възстановено от гостите в 74-ата минута, когато едно центриране достигна до Илич в наказателното поле, а той стреля ниско до дясната греда за 1:1, което се оказа и крайния резултат в двубоя.

Снимки: Imago