Лориен нанесе първа загуба на Лион в отложения мач между двата тима

Лориен записа изразителна победа с 3:1 над Лион в отложения мач между двата тима от 2-рия кръг на Лига 1. По програма мачът трябваше да се проведе на 14 август, но бе отложен от местната федерация, която прецени, че теренът на стадион "Мустуар" е опасен за игра. По това време тревата не бе в добро състояние заради големите жеги във Франция и заради фактът, че на стадиона се бе провел Междукелтския фестивал в Лориен.

Така срещата бе пренасочена за днес и това се оказа добре дошло за домакините, които записаха престижен успех на сметката си. Енцо Льо Фе откри резултата в 6-ата минута, но Александре Лаказет изравни в 28-ата минута. Домакините обаче отново излязоха напред в 33-тата минуна чрез Терем Мофи, а Данго Уатара подпечата успеха на своя тим, вкарвайки трето попадение в 49-ата минута.

Това бе първа загуба за Лион за сезона, като така тимът пропусна да се изравни с лидерите в класирането ПСЖ и Марсилия и остава на 5-тата позиция с 13 точки. Същият актив вече има и Лориен, който се изкачи до 4-тото място в класирането.