Вихрен старт за Борусия (Дортмунд) в ШЛ

Борусия (Дортмунд) започна отлично участието си в груповата фаза на Шампионската лига, след като с лекота срази с 3:0 първенеца на Дания ФК Копенхаген. Марко Ройс (35’), Рафаел Герейро (42’) и Джуд Белингам (83’) бяха точни за домакините на “Сигнал Идуна Парк” след еднотипни атаки през центъра. Другите отбори в тази група “G” са Севиля и Манчестър Сити.

“Жълто-черните” тотално надиграха своя съперник и успехът им не подлежеше на съмнение, като дори трябваше да е с още по-изразителен резултат. Треньорът Един Терзич заложи на титулярите си с изключение на получилия мускулна травма вратар Грегор Кобел.

Гостите отправиха опасен удар чрез капитана си Карлош Зека още в 20-ата секунда, но това по-скоро беше случайност на фона на развоя на срещата.

Антони Модест и Ройс направиха пропуски за Борусия, преди капитанът все пак да се разпише за 1:0 в 35-ата минута.

В 42-рата Ройс отново блесна, след като сложи началото на атака, завършена от Герейро за 2:0.

Датчаните имаха своя шанс да се върнат в мача в първата минута на второто полувреме, но вратарят Александър Майер спаси удар на Лукас Лерагер.

След това Борусия отново взе инициативата и последваха още няколко пропуска - най-вече на Юлиан Брант и на Юсуфа Мукоко.

Седем минути преди края Белингам довърши ФК Копенхаген с удар за 3:0.

Малко след това гостите отбелязаха попадение, но то не беше признато заради тънка засада.

На трибуните беше лекуващият се от рак нападател на Борусия Себастиен Алер.