Тухел: Трудно е да стане атрактивен мач срещу отбор, който играе по подобен начин

Мениджърът на Челси Томас Тухел похвали своите играчи за себераздаването и за победата с 2:1 в дербито с Уест Хам. Успехът на "сините" не дойде никак лесно, като те трябваше да правят обрат, а победният гол падна две минути преди края на редовното време. Германецът заяви, че е трудно да се получи много атрактивен мач срещу отбор, който играе толкова дефанзивно, но все пак е щастлив от победата, която може да рестартира сезона за неговия тим.

"Ако успявахме да намерим свободни пространства, това ставаше съвсем за кратко или тези пространства не създаваха опасност за съперника. Това прави Уест Хам. Защитава се с много тела, дицсиплина и физика. Трудно се създават голови положения срещу тях. Почти е невъзможно да спечелиш, ако те първи отбележат гол. Затова задачата ни ставаше все по-трудна с всяка следваща минута. Не играхме с голяма увереност, но това е нормално с оглед последните ни резултати. Не бях ядосан на играчите. Казах им да продължат да вярват и да опитат да намерят начин как да създадат голови възможности. Но както казах, трудно се играе атрактивно срещу отбор, който действа по подобен начин и се защитава на най-високо ниво. Може би, за да стигнем до победата, трябваше да получим гол и да видим, че вече няма какво да губим. Искахме да рестартираме сезона си с този мач и успяхме. Да се надяваме, че начинът, по който го направихме и добрите включвания от пейката, да ни върнат увереността, за да започнем отново да играем на най-високо ниво", заяви Тухел.

Снимки: Gettyimages