Отново Яго Аспас изведе Селта до победа

Яго Аспас за пореден път поведе Селта. 35-годишният голмайстор се разписа два пъти при успеха на галисийци с 3:0 над Кадис. Той откри резултата в 56-ата минута, а шест по-късно Оскар Родригес удвои аванса на домакините преда Аспас да оформи крайния резултат в 75-ата минута. Нападателят се е разписвал във всички срещи от началото на сезона и вече има пет попадения в Ла Лига.

Селта е с актив от 7 точки след втората си поредна победа. За Кадис ситуацията изглежда доста тежка. Тимът е на последно място без точки и без отбелязан гол в първите си четири мача.

Преди почивката и двата отбора не създадоха нещо сериозно пред вратата на съперника. Чак в края на първото полувреме Оскар Родригес пробва удар от дистанция, което бе едно от малкото по-интересни ситуации. Селта обаче заигра много по-активно през втората част.

След две опасни ситуации пред Ледесма се стигна до първия гол на Аспас. Еспино не успя да изчисти добре и нападателят с глава откри резултата. Малко по-късно влезлият на почивката Ларсен удари греда, а второто попадение във вратата на гостите не закъсня, а негов автор бе Оскар Родригес. Аспас отбеляза третия гол в мача в 75-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Снимки: Gettyimages