Асеновец загуби от Димитровград

Асеновец загуби с 1:3 гостуването си на Димитровград в среща от 4-ия кръг в ЮИ трета лига, която се игра в събота сутрин. Загубата е втора за седмицата след тази от Гигант за купата на страната с 4:0. Двубоят вървеше 1:1 до 75-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол. Само една минута по-късно падна и попадението за 3:1, с което срещата бе решена.

През първата част двата тима размениха по едно попадение. Антон Колев вкара за Димитровград, а Халибрям Кармаджъ за Асеновец. Даниел Добриков вкара ключовата дузпа за домакините, а Енис Ерол оформи крайното 3:1. Димитровград има 6 точки в актива си и заема 6-о място преди изиграването на останалите срещи от кръга. Асеновец е с точка повече.