Асеновец повали Гигант с две дузпи, гостите завършиха с деветима

Асеновец надви Гигант (Съединение) с 3:2 в Асеновград. Двубоят е от третия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините вкараха две дузпи, а тези, които ги направиха бяха отстранени от терена. Още в началните секунди топката спря в мрежата на гостите. Реджеб Халил я насочи там с глава.

След половин час игра, Свилен Щерев изравни от фаул. Мусат Аурел направи обрата с попадението си в 40-ата минута. Гигант имаше отличен шанс за трети гол, но Никола Марин и Щерев, озовалите се сами срещу вратаря, просто му подариха топката. В 60-ата минута Марин извърши нарушение, съдията му вдигна втори жълт и червен картон, а Тодор Тодоров вкара дузпата – 2:2. Същото се повтори четвърт час по-късно, когато Аурел фаулира съперник и беше отстранен, а Тодоров отново беше точен от бялата точка.