Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Гигант изхвърли Асеновец от турнира за купата на България

Гигант победи Асеновец (Асеновград) с 4:0 в полуфинал на Област Пловдив от турнира за купата на България, игран в Съединение. Този резултат беше най-малкия с който се отърваха гостите. Тон за успеха даде Свилен Щерев с попадението си в 20-ата минута след пас на Кристиян Николов. Половин час по-късно Георги Стайков стреля в гредата и Красимир Здравков с летящ плонж удвои с глава. Само след 8 минути Иван Лазаров изведе Мариян Гиров и той направи резултата класически. Георги Мавродиев се откъсна от центъра с топката и реализира четвъртото попадение за домакините в 66-ата минута. Здравков, Николов, Щерев, Лазаров и Костадин Христов пропиляха още възможности за гол.