Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Церемония "Футболист на годината 2025"

Полицейският ескорт на Алонсо избутал Фетел от пътя

Полицейският ескорт на Алонсо избутал Фетел от пътя

Вчерашният ден на “Спа” се оказа доста тежък за 4-кратния световен шампион Себастиан Фетел. Пилотът на Астън Мартин отпадна в първата част на квалификацията, а преди това едва не стана жертва на полицейския ескорт на Фернандо Алонсо, с който испанецът отива и се връща от трасето.

Фетел се придвижва с велосипед и когато е бил застигнат от полицаите, те го избутали от пътя и дори му се разкрещели. Алонсо е пилотът, който ще заеме мястото на Фетел в Астън Мартин, а германецът се оттегля от Формула 1 в края на сезона.

“Тази сутрин се спусках с колелото към пистата, изведнъж се появиха четирима полицаи на мотори, избутаха ме от пътя и ми се разкрещяха - разказа снощи Фетел. - След това се появи едно Рено с Фернандо Алонсо зад волана, а зад него още двама полицаи на мотори, които отново ме избутаха от пътя.”

Може ли Макс да спечели днес?
Може ли Макс да спечели днес?

По-късно през деня Фетел не успя да влезе във втората част на квалификацията за 0,002 секунди.

Коя е най-добрата стратегия за "Спа" днес?
Коя е най-добрата стратегия за "Спа" днес?

“Две хилядни от секундата не е голяма разлика, но беше много оспорвано - потвърди германецът. - Знам, че можехме да сме по-бързи, но трябва да запишеш обиколката си в подходящия момент, а ние не успяхме.”

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Моторни спортове

Виж всички