Шедьовър на Жиру и гол на Леао зарадваха Милан

Пред над 70 000 зрители на "Джузепе Меаца" Милан постигна сравнително лесна победа с 2:0 над Болоня в домакинството си от третия кръг на Серия “А” и се радва на актив от 7 точки. Рафаел Леао беше точен в 21-вата минута при изобщо първата интересна ситуация пред някоя от вратите. В 58-ата Оливие Жиру удвои след спиращо дъха изпълнение от въздуха.

Гостите не впечатлиха с нищо, като единствено удариха греда в 68-ата минута, а малко по-късно имаха претенции за дузпа .

Отличен дебют като титуляр за Милан записа Шарле Де Кетеларе, който изработи първия гол и се отличи с още няколко добри изпълнения, преди да бъде заменен след час игра. Взетият от Брюж белгиец измести от състава Браим Диас, а на върха на атаката излезе Жиру вместо Анте Ребич. Милан облече новия си резервен екип в масленозелено.

19 Милан - Болоня, Серия "А" 27-08-22

Болоня се “хвърли в боя” с Муса Бароу и Марко Арнаутович в предни позиции, но и двамата останаха незабележими.

Срещата започна много неубедително и за двата тима, които не впечатляваха с нищо.

Първата опасност обаче завърши с гол в мрежата на вратата на Болоня, след като в 21-вата Леао изведе Милан напред. Тогава португалецът беше намерен сам по диагонала и стреля в близкия ъгъл, който обаче не беше покрит от Скорупски - 1:0. В основата на попадението беше Де Кетеларе, който първо отне топката от играч на гостите, а след това подаде към своя съотборник.

В 26-ата Де Кетеларе изведе и Пиер Калюлю зад отбраната, но ударът на защитника беше спасен. От повторенията останаха съмнения за засада на французина, което означаваше, че имаше вероятност евентуален гол да не бъде зачетен.

Временно неразположение на Сандро Тонали доведе до спиране на играта за малко в 37-ата минута. Тогава халфът на Милан не се почувства добре и клекна, заради което се наложи да му бъде обърнато внимание. Той обаче бързо поднови игра.

Оливие Жиру напомни за себе си чак в заключителните секунди на първото полувреме, когато негов удар излезе в аут. Последният шанс обаче се откри пред Леао, който се оказа в аналогична ситуация като при попадението си за 1:0. Този път обаче ударът му беше спасен.

В началните минути на второто полувреме тимът на Болоня опита да създаде някакви опасности, но това не му се удаде. В една ситуация Арнаутович се размина с центриране отляво.

Милан направи решаващата крачка към успеха с попадение за 2:0 в 58-ата минута. Тогава Леао пресече пас на съперника и майсторски изведе Жиру зад защитата, а французинът с още по-ювелирно изпълнение от въздуха порази целта.

Болоня най-накрая застраши Майк Менян в 68-ата минута, когато удар на Никола Сансоне намери страничния стълб на вратата.

Шест минути по-късно тимът на Михайлович поиска дузпа за нарушение на Калюлю срещу Сансоне, но съдията подмина ситуацията.

С това обаче приключиха и шансовете пред Менян, а отсреща Скорупски спаси сигурен трети гол за Милан.

За Болоня това е второ поражение от три срещи, заради което отборът е само с 1 точка.

През идната седмица има междинен кръг, което означава, че отборите ще изиграят по два мача. Милан го очаква визита на Сасуоло и след това дерби с Интер в събота.