Верстапен оглави класирането във втората тренировка

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен с Ред Бул записа най-добро време във втората тренировка за Гран При на Белгия, 10-и кръг от сезон 2022. Втори остана Шарл Леклер с Ферари, а трети – Ландо Норис с Макларън.

В последните няколко минути на сесията заваля сериозно и пилотите се прибраха бързо в бокса, като някои от тях имаха проблеми със спирането на мокрия асфалт – в края на правата „Кемел” това се случи на Люис Хамилтън и Норис. Иначе първият лек дъжд дойде 20 минути преди края на тренировката.

Верстапен записа най-бърза обиколка за 1:45.507 минути, Леклер остана на 0,862 секунди от него, а Норис – на 1,082 секунди. Изненадата в тази сесия се оказа 4-ото място на Ланс Строл с Астън Мартин, а двамата пилоти на Мерцедес Люис Хамилтън и Джордж Ръсел завършиха 6-и и 7-и, като в хода на тренировката при симулациите на състезателно темпо те се движеха на около 1 секунда от темпото на Верстапен. Те бяха и тези, които най-редовно се оплакваха по радиото, че не могат да загреят достатъчно добре гумите, с които са на пистата.

Най-добрата обиколка на Макс дойде точно преди началото на състезателните симулации, а преди това до върха на класирането стигнаха пилотите на Ферари Карлос Сайнц и Шарл Леклер, но всеки път световният шампион успяваше да подобри постижението си.

Снимки: Gettyimages