Ясни са всички участници в групите на Лига Европа (резултати от плейофите)

Изиграха се реваншите от плейофите в Лига Европа. След тях последните десет отбора намериха място в груповата фаза на турнира. За групите се класира Лудогорец след драматично гостуване на Жалгирис. Срещата в Литва завърши 3:3 след продължения и българският шампион продължава напред с общ резултат 4:3.

АЕК Ларнака постигна убедителна победа с 3:0 над Днипро и с общ резултат 5:1 се класира за групите. ХИК също продължава напред в турнира след равенство 1:1 при гостуването си на Силкеборк, като първата среща беше завършила 1:0 за финландците. Фенербахче нямаше проблеми с Аустрия (Виена) и постигна втора победа, този път с 4:1. Втори кипърски отбор намери място в групите, след като Омония се справи с белгийския Гент.

Малмьо спечели с 2:0 гостуването си на Сиваспор след два късни гола. Шведите имаха солиден аванс от първия мач и с общ резултат 5:1 отстраниха съперника си. Шериф и Пюник не успяха да си отбележат гол и във втория мач. Стигна се до дузпи, в които молдовците бяха по-точни и си осигуриха класиране в групите.

Цюрих и Фенербахче също намериха място в групите на Лига Европа. Швейцарците спечелиха с 1:0 гостуването си на Хартс и стигнаха до общ резултат 3:1. Унгарците загубиха с 0:1 гостуването си на Шамрок, но бяха спечелили първия мач с 4:0. Олимпиакос пък отстрани Аполон по драматичен начин. След 1:1 в първия мач гърците поведоха още във втората минута на реванша в Пирея. Гостите изравниха в 90-ата минута и се стигна до продължения и дузпи, при които играчите на Олимпиакос бяха по-точни.