Новозеландец дебютира за Алфа Таури в петък

Пилотът от Формула 2 Лиъм Лоусън ще участва в първата свободна тренировка за Гран При на Белгия в петък, като новозеландецът ще кара автомобила на Пиер Гасли. 20-годишният Лиъм ще кара и в състезанията във Формула 2 на “Спа” през уикенда.

Синът на мотоциклетната легенда Еди Лоусън се състезава за Карлин във Формула 2 и заема 8-ото място в класирането 6 старта преди края на сезона. Тази година Лоусън записа две победи във Формула 2 - той спечели спринтовите надпревари в Саудитска Арабия и Франция.

През този сезон, за да се поощри развитието на младите пилоти, всеки един пилот във Формула 1 трябва да отстъпи мястото си на свой по-млад колега за една свободна тренировка.