С магията на Модрич Реал разпиля Селта

Реал Мадрид стигна до убедителна победа с 4:1 при гостуването на Селта. В основата на успеха беше Лука Модрич. Две негови блестящи отигравания доведоха до голове. Двата отбора си размениха по един гол от дузпа, като и двете бяха отсъдени за игра с ръка. Първо Карим Бензема се разписа от бялата точка, а след това Яго Аспас.

В края на първото полувреме Модрич направи резултата 1:2 след страхотно изпълнение и блестящ удар от дистанция. В 56-ата минута пък хърватинът изведе Винисиус зад защитата и бразилецът също се разписа. Десет минути по-късно и Федерико Валверде се нареди сред голмайсторите.

Отборът на Карло Анчелоти изглеждаше доста по-убедителен в сравнения с мача срещу Алмерия. В първия двубой след напускането на Каземиро лятното попълнение Орелиан Чуамени показа, че е готов да заеме неговата роля и изигра силен мач. В отсъствието на Тони Кроос и Камавинга беше на ниво, но над всички беше 36-годишният Модрич.

Домакините започнаха отлично и в първите минути организираха няколко атаки. Удар на Яго Аспас не затрудни Куртоа.  При първата си възможност обаче Реал поведе. Гостите стигнаха до разбъркване в наказателното поле, Алаба стреля към вратата и топката се удари в ръката на Тапия. Първоначално съдията подмина ситуацията, но малко по-късно получи инструкции от ВАР реферите, отиде да види на монитор и отсъди дузпа. Бензема бе точен от бялата точка.

Равенството бе възстановено десет минути по-късно. Тогава след центриране Пасиенсия с глава насочи топката към вратата, а тя се удари в ръката на Милитао. Този път съдията нямаше съмнения и бързо отсъди втора дузпа в мача. Голмайсторът на "небесно-сините" Яго Аспас реализира наказателния удар.

След изравняването Селта си върна увереността и стоеше отлично на терена. Домакините като целя се справяха с опитите на Реал да пресира дълбоко и успяваше да стига до наказателното поле на Куртоа. Удар на Черви мина покрай вратата, а на два пъти топката бе насочена към Пасиенсия, но и той не успя да намери целта.

Пет минути преди почивката Бензема бе изведен на добра позиция. Ударът на французина отиде в тялото на бранител. Играчите на Анчелоти отново поискаха дузпа, но този път нямаха основания. Секунди по-късно те отново поведоха след магическо изпълнение на Лука Модрич. Хърватинът получи топката на известно разстояние пред наказателното поле и ситуацията не изглеждаше да крие голяма опасност за Селта. Модрич преодоля бранител и с удар от дистанция не остави шансове на вратаря.

Секунди преди почивката пробив на Винисиус можеше да доведе до трети гол за гостите. Той излезе сам срещу вратаря и стреля от малък ъгъл, но в последния момент Тапия се намеси и успя да отклони топката. В началото на втората част Селта имаше надежди, че може да вземе нещо от мача. В 53-ата минута неразбирателство в защитата на гостите позволи на Пасиенсия да стреля по диагонала, но топката мина покрай гредата.

В 56-ата минута ново блестящо изпълнение на Модрич доведе до трети гол във вратата на домакините. Хърватинът с прекрасно подаване изведе Винисиус зад защитата. Бразилецът напредна, преодоля вратаря и насочи топката към опразнената мрежа. Галисийци до голяма степен се пречупиха след това попадение, но в 63-ата минута имаха шанс да се върнат в мача. След ъглов удар защитникът Джоузеф Айду бе изпуснат и стреля с глава, а топката мина на сантиметри над вратата.

Интригата тотално приключи в 66-ата минута след нова бърза атака на тима на Анчелоти. Този път Чуамени напредна през центъра и подаде на Винисиус. Бразилецът насочи топката към Бензема, но той се подхлъзна, което позволи на Валверде да стреля и след удара му резултатът стана 1:4. Секунди по-късно Бензема този път бе намерен от Винисиус, но не успя да преодолее стража на домакините.

Срещата вече беше решена и Анчелоти даде шанс за изява на някои играчи и даде почивка на други, а при излизането си Модрич бе изпратен с аплодисменти от целия стадион. Малко преди края влезлият като резерва Антонио Рюдигер бе в основата на страхотна бърза атата. Той започна нападението и след това бе изведен по дясното крило. Бранителят направи двойно с Бензема, който му върна с пета, но бе съборен от Майо. Съдията отсъди дузпа, а зад топката застана Еден Азар. Белгиецът обаче не успя да се разпише, тъй като Маркесин отрази удара му, а след това се справи и с този на Бензема при добавката.

СЕЛТА - РЕАЛ МАДРИД 1:4
0:1 - Бензема (13-д)
1:1 - Аспас (23-д)
1:2 - Модрич (42)
1:3 - Винисиус (56)
1:4 - Валверде (66)

Снимки: Gettyimages