Дубълът на Лудогорец размаза Дунав до почивката и записа втори шампионатен успех

Дублиращият отбор на Лудогорец стигна до втора шампионатна победа от началото на сезона. "Орлите" се наложиха над Дунав (Русе) у дома с 3:1 в мач от 6-ия кръг на Втора лига.

И четирите попадения в срещата паднаха до почивката, а над всички за победителите бе Хюсеин Кельовлуев, който се отчете с два гола. Младият нападател на разградчани се разписа в 29-ата и 31-вата минута.

Преди него Велислав Минков (5) откри резултата за домакините от дузпа. 120 секунди след второто попадение на Кельовлуев Йордан Димитров се разписа за Дунав, но това се оказа недостатъчно за "драконите" да си тръгнат с нещо от днешния сблъсък.

Резултати и голмайстори във Втора лига

За Лудогорец ІІ това е втора победа над съперник от горната част на таблицата, след като преди два кръга "орлите" взеха скалпа и на Спартак (Плевен).

Русенци започнаха кампанията с две победи и едно равенство, след което последваха 3 поредни загуби, а в следващия кръг момчетата на Мартин Цирков приемат Добруджа.

Лудогорец II 3:1 Дунав
1:0 Велислав Минков (5 - дузпа)
2:0 Хюсеин Кельовлуев (29)
3:0 Хюсеин Кельовлуев (31)
3:1 Йордан Димитров (33)

Снимка: ludogorets.com