Скамака с първи гол, Уест Хам с първа победа

Джанлука Скамака отбеляза първия си гол за Уест Хам. Той откри резултата в първия мач от плейофите на Лигата на конференциите срещу датския Виборг, а "чуковете" спечелиха с 3:1 в Лондон и записаха първа победа за сезона. Джаред Боуен и Микаел Антонио отбелязаха другите попадения за отбора на Дейвид Мойс. Якоб Бонде се разписа за гостите и остави някаква интрига за реванша.

Двубой срещу подобен съперник бе добре дошъл за миналогодишния полуфиналист в Лига Европа, който стартира сезона с две загуби във Висшата лига. Дейвид Мойс, който бе наказан и не води мача от пейката, направи доста промени. Дебют направи пристигналия от Пари Сен Жермен Тимо Керер, а Скамака и друго ново попълнение - Максуел Корне, за първи път бяха титуляри.

Скамака, който бе привлечен от Сасуоло през лятото, откри резултата в 23-ата минута след удар с глава. През второто полувреме Боуен удвои аванса на "чуковете", които контролиха събитията на терена. Виборг обаче се върна в мача след удар с глава на Бонде в 69-ата минута. Към края на мача Уест Хам натисна и стигна до нов гол, дело на Бенрама.

Датчаните, които само преди един сезон бяха във втора дивизия, бяха без някои основни играчи. Нигерийското грило Ибрахим Саид и нападателя от Гамбия Аласана Ята не получиха визи за Великобритания поради новите правила за влизане в страната след Брекзит.

Снимки: Gettyimages