Кьолн и ВАР вгорчиха завръщането на Шалке в Бундеслигата

Отборът на Кьолн постигна домакински успех с 3:1 над новака Шалке 04 в двубоя помежду им от първия кръг на Бундеслигата.

ВАР определено не беше на страната на гостите в този мач. В 12-ата минута при изпълнение на пряк свободен удар топката попадна при техния халф Родриго Саласар, който я прати в противниковата мрежа със страхотен шут от границата на наказателното поле. Главният съдия Роберт Шрьодер обаче прегледа ситуацията с помощта на видеосистемата и реши да отмени попадението заради пасивна засада на Мая Йошида, тъй като реши, че защитникът е попречил на полезрението на противниковия вратар. В 24-ата минута Флориан Дитц можеше да открие резултата за домакините, но ударът му с глава от чиста позиция попадна в обсега на Александер Шволов, който го отрази. В 33-ата минута Шрьодер дори не показа жълт картон за груб фал на Доминик Дрекслер. Все пак съдията се допита до ВАР, като видя как крилото посяга с бутоните напред към десния прасец на Йонас Хектор и затова му показа директен червен картон.

Последвалият натиск на “козлите” заради числовия им превес даде резултат в 49-ата минута. Тогава при заучено изпълнение на корнер Лука Килиан успя да се разпише в тяхна полза. Гостите имаха претенции, че този ъглов удар не е трябвало да бъде отсъждан, но главният рефер не ги уважи. В 55-ата минута опасно воле на Ян Тийлман профуча покрай вратата на “кралскосините”. В 62-ата минута Флориан Кайнц удвои за домакините, но попадението му не беше зачетено заради засада. Впоследствие обаче ВАР за трети път в двубоя се намеси в полза на Кьолн, след като се оказа, че няма основания за отмяната на този гол и в крайна сметка той беше признат за редовен. В 76-ата минута Мариус Бюлтер намали изоставането на Шалке, след като беше точен с глава при центриране от пряк свободен удар на Томас Ауеян. Само четири минути по-късно Деян Любичич извади голям късмет, след като неговият удар първо се удари в гредата, а после и в гърба на Шволов, за да премине голлинията за крайното 3:1. В добавеното време Седрик Брунер можеше да направи загубата на тима си по-достойна със своя шут, но гредата предотврати това.

Снимки: Gettyimages