Малмьо и Цюрих взеха аванс преди реваншите

Малмьо и Цюрих се доближиха на крачка от групите на Лига Европа. Шведите спечелиха с 3:1 срещу Сиваспор и са в добра позиция преди реванша, докато Цюрих победи Хартс с 2:1. Загубилите плейофите в турнира отиват в групите на Лигата на конференциите.

Срещата в Швейцария можеше да се развие още по-добре за шотландците, тъй като Хартс поведе в 22-ата минута с гол от дузпа на Лоурънс Шанкленд. Цюрих обаче стигна до обрат в рамките на две минути. Десет минути след първия гол в мача домакините, които са последни в първенството на Швейцария след пет кръга, изравниха чрез Адриан Гереро. Секунди по-късно Блерим Джемали направи резултата 2:1. "Сърцата" имаха силен период в края на срещата, но в в последната минута вратарят Крейг Гордън трябваше да прави решително спасяване.

Олимпиакос си тръгна с равенство от гостуването на Аполон Лимасол. Двубоят в Кипър завърши 1:1. Пюник и Шериф пък направиха 0:0 в Армения.