Инфарктен мач в Коматево! Черно море остави Ботев (Пд) с празни ръце в голово шоу

Черно море и Ботев (Пловдив) изиграха страхотен първи мач от 7-ия кръг на efbet Лига., завършвайки при резултат 4:3 за "моряците" в Коматево. На три пъти Ботев повеждаше в резултата, а моряците изравняваха, след което автогол на Точукву Ннади прати трите точки към Варна. Антоан Бароан (8) беше точен за домакините, а Закария Беншаа (19) изравни. Малко преди почивката Антоан Бароан (41) отново изведе "канарчетата" напред. През второто полувреме имаше бърза размяна на голове. Първо Матеус Клементе (63) изравни, а Рой Херман (67) реализира дебютно попадение, с което пак даде аванс на пловдивчани. Появилият се от резервната скамейка Матиас Курьор (88) за трети път изравни, а автогол на Точукву Ннади (90) направи пълен обрата за гостите от Варна.

Отборите имат напълно противоположна форма до момента, като „канарчетата“ все още не са записали успех през сезона. Активът на Ботев е само една точка, спечелена във визитата на Берое в Стара Загора. Логично тимът на Желко Копич дели последното място със Спартак (Варна), а днес може да съжалява, че не взе нещо от срещата.

„Моряците“ заемат четвърто място в класирането и изостават само на две точки от лидера ЦСКА 1948.

31 Ботев (Пловдив) - Черно море

Още в 4-ата минута на срещата Ботев можеше да поведе в резултата, ако не беше изчистването на Росен Стефанов от голлинията след разбъркване в наказателното поле. В 8-ата минута домакините откриха резултата чрез Антоан Бароан. "Канарчетата" организираха добра така по десния фланг чрез Рой Херман, който преодоля персоналния си пазач.

Последва подаване в наказателното поле, където Елвис Ману опита да овладее, но докосването му изневери, като се превърна в перфектното подаване на останалия непокрит Антоан Бароан. Френският нападател пък беше в редовна позиция, тъй като Росен Стефанов покриваше засадата. За Бароан остана да прати топката в мрежата и той го направи.

Гостите от Варна изравниха в 19-ата минута след красиво разиграване, което отвори цялата защита на Ботев. Виктор Попов, Закария Беншаа и Атаир Роша разиграха с по едно докосване, при което десният бек на Черно море влезе в наказателното поле, остави Мохамед Брахими на земята с финт и подаде към свободния Беншаа. Нападателят просто насочи топката в мрежата и възстанови равенството.

В 37-ата минута мощен шут на Мади Кета профуча много застрашително покрай дясната греда на вратата зад Георги Аргилашки. В 41-ата минута Ботев отново поведе в резултата с втори гол на Антоан Бароан и сериозна грешка в защитата на варненци. Центриране на Току намери Виктор Генев, който надскочи защитник на гостите и отклони към напълно свободния Бароан. Той път с акробатичен удар преодоля Дюлгеров за втори път.

В добавеното време на първата част Мохамед Брахими, който игра на левия фланг, влезе остро в наказателното поле, след което стреля, но Иван Дюлгеров отрази шута му. Елвис Ману също обстрелва вратата на гостите, но този път в аут.

Второто полувреме започна с атаки към двете врати, но за разлика от първата част, до чисти голови ситуации не се стигна. Така бе до 63-ата минута, в която Черно море възстанови равенството с гол на Матеус Клементе. До попадението се стигна след бомбен удар на Евгений Сердюк от фаул, при който стената, построена от Георги Аргилашки се пропука. Стражът отрази първия шут, но при добавката Клементе не сгреши.

Радостта на гостите не продължи дълго, защото в 67-ата минута Рой Херман със своя дебютен гол даде преднина на "канарчетата". Центриране от левия фланг намери десния халф-бек напълно свободен на втора греда. Той овладя, след което преодоля Дюлгеров с удар по земята.

В 87-ата минута Николай Минков прати топката високо над вратата от удобна позиция за гол. Заклчючителните минути бяха инфарктни, защото за две минути "моряците" обърнаха резултата. Първо прекрасно центриране на Стефан Велев намери Матиас Курьор между неориентираните Роберто Пунчец и Джеймс Ето'о. Нападателят на Черно море отклони топката във вратата и изравни.

В 90-ата минута Ботев си отбеляза автогол. Виктор Генев опита да изчисти, но вместо това прати топката право в тялото на Точукву Ннади, а след рикошета кълбото стана неспасяемо за Георги Аргилашки.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 3:4
1:0 Антоан Бароан (8)
1:1 Закария Беншаа (19)
2:1 Антоан Бароан (41)
2:2 Матеус Клементе (63)
3:2 Рой Херман (67)
3:3 Матиас Курьор (88)
3:4 Точукву Ннади (90 авт)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 7. Матеус Клементе, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 88. Атаир Роша, 20. Мади Кета, 31. Закария Беншаа, 9. Евгений Сердюк.