Колумбийски ас в колоезденето отказа Обиколката на Испания заради скандала на "Тур дьо Франс"

Колумбийският колоездач Наиро Кинтана се оттегли от участие в Обиколката на Испания, за да се защити срещу дисквалификацията си от Обиколката на Франция, която се проведе по-рано през годината, съобщи агенция АП.

Резултатът на завършилия шести в генералното класиране на “Тур дьо Франс” Кинтана беше анулиран, тъй като в негова допинг проба бяха открити следи от трамадол - опиат, който се използва като болкоуспокоително. Самото вещество не се характеризира като допинг от Световната антидопингова агенция, заради което няма да има допълнително наказание за колоездача.

Анулираха резултатите на Наиро Кинтана в "Тур дьо Франс" заради опиат

32-годишният колумбиец беше сред осемте заявени за участие в колоездачната обиколка на Испания за отбора на “Аркеа-Самсик”. Кинтана вече бе пристигнал в нидерландския град Утрехт, където утре стартира състезанието. Първоначално той обяви, че ще вземе участие, въпреки съобщението за дисквалификацията му от Обиколката на Франция.

„Изминаха няколко часа и успях да осмисля новината. В момента не съм нито в добро психическо, нито в подходящо физическо състояние, за да се състезавам, въпреки че казах, че ще го направя. Предпочитам да се завърна вкъщи, за да организирам и подготвя защитата си“, обяви Наиро Кинтана в социалните мрежи.

Наиро Кинтана се защити от подозренията за употреба на допинг

Той заяви, че е изненадан от резултатите от допинг теста, като заедно с адвокатите си ще направи всичко възможно, за да докаже невинността си. Предстои обжалване пред Спортния арбитражен съд в Лозана.

Колумбиецът е шампион от Обиколката на Испания през 2016 година, а в “Тур дьо Франс” завърши втори през 2013-а и 2015-а. Печелил е Обиколката на Италия през 2014 година.