Хари Кейн измъкна Тотнъм на "Стамфорд Бридж", сблъсък между Конте и Тухел

Тотнъм измъкна точка от гостуването си на "Стамфорд Бридж". Челси доминираше през целия мач, но трябваше да се задоволи с крайното 2:2 в лондонското дерби. В първия си мач пред новите си фенове на "Стамфорд Бридж" Калиду Кулибали откри резултата в 19-ата минута. Пиер-Емил Хьойберг изравни в 68-ата минута, а това доведе до сблъсък между Антонио Конте и Томас Тухел, които бяха близо до физическа саморазправа.

Рийс Джеймс изведе "сините" отново напред в 77-ата минута, но в добавеното време Хари Кейн изравни за 2:2. След последния съдийски сигнал двамата мениджъри отново имаха саморазправа. След като се поздравиха, Тухел задържа ръката на Конте и последваха нови реплики, след което и двамата получиха червен картон.

Отборът на Конте започна по-активно и още в първите минути открадна топката на два пъти в полето на съперника. И при двете атаки топката стигна до Хюн-Мин Сон. Първия път той не успя да стреля, а втория ударът му бе блокиран от Канте. След тези сиуации домакините взеха инициативата и започна да търси пролуки в защитата на съперника.

Постепенно превъзходството на "сините" започна да води и до голови ситуации. Хавертц бе много близо до откриване на резултата. Стърлинг навлезе в наказателното поле и върна към германеца, който отправи отличен удар по диагонала, но Лорис успя да отклони топката и тя мина покрай дясната му греда. Секунди по-късно Челси поведе. След ъглов удар, изпълнен от Кукурея, Кулибали засече блестящо топката от въздуха и я прати в мрежата. Така бранителят се разписа в първия си мач пред новите си фенове.

"Шпорите" определено отстъпваха в този период, но бързо можеха да изравнят. Кейн изпълни бързо фал и изведе Сесеньон, който напредна сам срещу Менди. Ударът му бе от малък ъгъл и вратарят успя да го отрази. Пред другата врата Кулибали пробва още един удар, но този път не бе достатъчно точен.

Тотнъм не намираше начин да се противопостави на тима на Тухел. Гостите не успяваха да организират типичните си бързи атаки. В 37-ата минута Маунт получи възможност да стреля от добра позиция, но прати топката покрай вратата. Малко по-късно Лофтъс-Чийк се разходи през няколко човека в наказателното поле, но до удар не се стигна.

В началото на втората част гостите стигнаха до добра възможност. Кейн насочи великолепно топката към Сон, който бе зад защитата. Ъгълът не бе голям, южнокореецът насочи топката покрай Менди, но вратарят успя да я отклони. В 57-ата минута в игра се появи Ричарлисон и Тотнъм веднага започна да изглежда далеч по-опасен.

След час игра двата отбора пропуснаха по едно великолепно положение за гол. Първо Стърлинг се озова с топката в наказателното поле. Той финтира и стреля, но прати топката над вратата. Секунди по-късно Хари Кейн бе изведен сам срещу Менди. Капитанът на Англия обаче също не уцели вратата.

Тотнъм стигна до изравнителен гол в 68-ата минута, което доведе до сериозни протести от страна на домакините. Те искаха нарушение Бентанкур срещу Хавертц. След тази ситуация "шпорите" организираха атака, топката стигна до Хьойберг пред наказателното поле на Челси. Датчанинът с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Менди. Тухел протестираше срещу съдиите, а междувременно Конте се израдва бурно в лицето му, което предзвика размяна на реплики между двамата, но те бяха спрени от физически сблъсък.

"Сините" отговориха на предизвикателството и веднага се хвърлиха в нови атаки. В 75-ата минута Хавертц направи огромен пропуск. Рийс Джеймс проби и намери великолепно германеца, но той неясно как не уцели вратата. Две минути по-късно Джеймс показа на Хавертц как се прави и направи резултата 2:1. Той получи топката от Стърлинг, който също можеше да стреля, но разумно му предостави топката.

Драмата обаче далеч не беше приключила. Мейсън Маунт пропусна отлична възможност пет минути преди края, а съдията даде шестминутно продължение на редовното време. В него Тотнъм стигна до два поредни ъглови удара. При втория Кейн засече топката с глава и изравни резултата. След края на мача последва нов сблъсък между Конте и Тухел. Двамата се поздравиха, но германецът задържа ръката на колегата си и това бе последвано от нови реплики лице в лице. Според "Скай Спортс" причината е била, че Конте не погледнал в очите Тухел, когато му стиснал ръката.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 2:2
1:0 - Кулибали (19)
1:1 - Хьойберг (68)
2:1 - Джеймс (77)
2:2 - Кейн (90+6)

Снимки: Gettyimages