Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Блестящ Жезус изведе Арсенал до успех в спектакъл срещу Лестър

Габриел Жезус бе в основата на втория успех на Арсенал от началото на сезона. Отборът на Микел Артета победи Лестър с 4:2 на "Емиратс" и е с пълен актив след първите два кръга. Жезус се разписа на два пъти през първото полувреме, след което лондончани водеха с 2:0. Бразилецът на няколко пъти се размина и с хеттрик, но се отчете и с две асистенции.

След почивката Лестър показа качествата си в нападение и на два пъти намаляваше резултата след автогол на Уилям Салиба и попадение на Джеймс Мадисън. И двата пъти обаче "лисиците" много бързо получаваха нов гол. Гранит Джака се разписа при първата атака на "артилеристите" след получаването на гол в 55-ата минута, а Габриел Мартинели успокои феновете в 75-ата минута.

Двата отбора изиграха прекрасен двубой, изпълнен с множество положения. Арсенал показа силата си в атака, но и демонстрира, че още не е напълно стабилен в дефанзивен план. Лондончани записаха четвърта поредна победа над Лестър, който остана с актив от една точка.

Артета заложи на същия състав, който победи Кристъл Палас в първия кръг. Домакините стартираха на висока скорост, но първата опасна ситуацията бе пред тяхнаха врата. Фофана имаше прекрасна възможност да откире, но Рамсдейл направи блестящо спасяване. Удар на Жезус с глава пък завърши във външната страна на мрежата.

Арсенал нападаше при всяка възможност и създаваше положения. В 20-ата минута удар с глава на Джака нацели гредата, а Зинченко прати топката над вратата при добавката. Малко по-късно Жезус откри с блестящо изпълнение. Топката стигна до него в наказателното поле и той с много техничен удар я насочи към горния ляв ъгъл на Дани Уорд. Това бе първият гол на бразилеца в официален мач за "артилеристите", след като той се скъса да вкарва по време на подготовката.

Феновете на лондончани не трябваше да чакат дълго до втория гол на Жезус. В 36-ата минута след ъглов удар топката стигна до него на далечната греда и той я прати в мрежта. Малко по-късно бразилецът бе близо до хеттрик, след като се освободи блестящо от Джони Еванс и излезе сам срещу Уорд. Бранителят обаче се реваншира и успя в последния момент да отклони топката.

Малко преди почивката Лестър се надяваше, че ще получи дузпа след сблъсък между Варди и Рамсдейл в наказателното поле. Ситуацията бе гледана с ВАР, а главният съдия я гледа и на монитор. След това реферът реши да не посочва бялата точка. Съприкосновението между Варди и вратаря беше много леко и той реши, че това не е дузпа.

Лестър се върна в мача в 53-ата минута, когато Салиба си отбеляза автогол. Бранителят отклони топката с глава и тя мина покрай излезлия Рамсдейл. След изпълнението на центъра Арсенал организира атака и си върна преднината от два гола след грешка на Уорд. Вратарят изпусна топката, тя стигна до Джака и той я насочи към опразнената врата.

И двата отбора не намалиха темпото, а Жезус бе над всички. В 67-ата минута той се разходи през защитата на съперника и опита да намери съотборник, но там нямаше никой. Брендън Роджърс направи смени в офанзивен план и това даде свежест на атаката. Медисън направи резултата 3:2 в 74-ата минута, но Лестър отново веднага получи гол. Мартинели се разписа във втори пореден мач и ознаменува добрата си игра с попадение. Четвъртият гол сякаш пречупи Лестър. Жезус пропусна нова отлична възможност за трето попадение, а Партей удари греда малко преди края.