Ла Лига стартира с изненада

Новият сезон в Ла Лига започна с изненадващ резултат. Севиля отстъпи с 1:2 при гостуването си на Осасуна и за първи път от 9 години стартира кампанията с поражение. Андалусийци допуснаха доста грешки в защита и една от тях доведе до дузпа, от която Аймар Орос донесе трите точки на домакините от Памплона.

В отсъствието на продадените Жул Кунде и Диего Карлос отбраната на Севиля изпитваше сериозни трудности с Чими Авила и компания. Успехът е специален за наставника на Осасуна Ягоба Арасате, който чак от десетия опит победи този съперник в двубой от първенството.

Осасуна разчиташе основно на дълги подавания и се възползва максимално от липсата на синхрон в защитата на Севиля. Още в 9-ата минута Рубен Пеня центрира от десния фланг към далечната греда и там Чими Авила засече с глава за 1:0. Аржентинецът изпревари бранителите в бяло и Ясин Буну не успя да предотврати попадението.

Севиля обаче отговори мигновено. Папу Гомес технично овладя топката в близост до аутлинията и я насочи към връхлитащия Рафа Мир, който хладнокръвно вкара за 1:1. До почивката имаше още една много опасна ситуация пред вратата на Серхио Ерера, но мощният удар на Томас Дилейни се отби от гредата.

През второто полувреме и двата тима бяха предпазливи. Севиля владееше топката в почти 70% от игровото време, но нямаше идеи в атака. Така се стигна до 72-ата минута, когато Папу Гомес фаулира в наказателното поле Йон Монкайола и Карлос Дел Серо Гранде посочи бялата точка, а Аймар Орос реализира дузпата в първия си мач като титуляр в Ла Лига и осигури трите точки на Осасуна.