Партизан изхвърча от Лига Европа, треньорът уволнен светкавично

Сръбският гранд Партизан отпадна в третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа срещу кипърския АЕК (Ларнака). Двубоят в Белград тази вечер завърши 2:2, но успехът с 2:1 в първия мач се оказа решителен за кипърския тим.

Така Партизан ще играе за класиране в групите на Лигата на конференциите срещу малтийския Хамрун Спартанс, който елиминира българския Левски след дузпи.

Двубоят в Белград се изигра пред близо 10 000 фенове, които от първата до последната минута изразяваха недоволството си от ръководството. Партизан тръгна лошо в мача, като не намираше ритъм в играта си.

От своя страна играчите на АЕК успешно бранеха своя аванс. Все пак сръбският успя да поведе в 24-ата минута с попадение на Рикардо Гомеш, а резултатът се запази до почивката.

След паузата се стигна до бърза размяна на голове. Адам Гюрчо вкара за АЕК в 51-ата, но само 180 секунди по-късно Гомеш отново даде аванс на Партизан. В 57-ата минута обаче Имад Фарадж върна равенството, а “гробарите” така и не намериха път към вратата на Кенан Пирич

След мача стана ясно, че треньорът на Партизан Илия Столица е освободен от поста, който зае само преди 65 дни.