Ударно завръщане на Борнемут във Висшата лига, Астън Вила разочарова

Борнемут се завърна в Премиър лийг с победа с 2:0 над Астън Вила. Джеферсон Лерма откри резултата на „Виталити Стейдиъм“ още в третата минута, а Кийфър Мур узакони победата на „черешките“ с втори гол в 80-ата минута.

Скот Паркър заложи на състав, в който започнаха четирима дебютанти в Премиър лийг. Доминик Солнке и Кийфър Мур стартираха в атака за „черешките“. Новото попълнение Бубакар Камара бе титуляр за Астън Вила. Дани Ингс бе предпочетен от Стивън Джерард за върха на атаката на бирмингамци, а Оли Уоткинс остана на скамейката за началото.

Домакините започнаха ударно и още в третата минута поведоха в резултата. Кели свали с глава топката след корнер пред вратата на Мартинес. Получи се карамбол в наказателното поле, след който кълбото стигна до Лерма, който с плътен удар го прати в ъгъла. След попадението бирмингамци взеха инициативата и имаха предимство, но така и не създадоха стопроцентова възможност за гол.

В 80-ата минута Мур се възползва от лошо позициониране на защитниците на Вила и засече с глава центриране на Кели – 2:0 и три точки за Борнемут.