Червен картон помогна на Гладбах за обрат срещу Хофенхайм

Борусия (Мьонхенгладбах) започна новия сезон в Бундеслигата успешно, след като спечели домакинството си на Хофенхайм с 3:1 след помощта на обрат, възползвайки се от численото си превъзходство на терена.

Двубоят започна кошмарно за гостите, след като още в 19-ата минута защитникът Щефан Пош беше изгонен от игра за два жълти картона в рамките на едва пет минути. Противно за очакванията обаче именно те поведоха в резултата в 25-ата минута, когато Роберт Сков успешно завърши тяхна добра атака. Въпреки това с напредването на мача домакините засилиха своя натиск и това им се отплати първо в 42-ата минута. Тогава при центриране от корнер Ко Итакура с глава насочи топката към Рами Бенсебаини, който с чудесна задна ножица изравни за Гладбах.

След почивката “жребчетата” потърсиха пълния обрат в двубоя и стигнаха до него в 71-ата минута, когато Аласан Плеа намери с пас в наказателното поле рожденика Маркюс Тюрам, който не сгреши със своя удар. Седем минути по-късно след заучено изпълнение на корнер Плеа центрира към Нико Елведи, който с изстрела си оформи крайния резултат. Победата можеше да бъде още по-изразителна, но гредата спря шут на Джоузеф Скали.

Снимки: Imago