Черно море си тръгна доволен от Стара Загора

Отборът на Черно море победи като гост Берое с 2:0 в мач от 5-ия кръг на efbet Лига. Двата тима не изиграха особено атрактивен двубой и стояха равностойно на терена, но червеният картон на Лукас Мартинс (22’) направи разликата в мача. Заради нарушението на халфа на “заралии” варненци получиха правото да изпълнят дузпа, която Евгений Сердюк реализира (26’). В добавеното време на срещата Николай Златев бе точен на празна врата и оформи крайния резултат (96’). Така в четвърти пореден двубой отборът на Петър Хубчев не успя да вземе трите точки. “Моряците” от своя страна продължават с доброто си представяне и имат 3 победи в последните си 4 мача.

Двубоят започна равностойно без особено напрежение пред някоя от двете врати до 5-ата минута. В 6-ата обаче Виктор Попов бе изведен отдясно и опита удар с външен фалц, но Иван Караджов се намеси и спаси. В 16-ата минута Рука пусна хубав диагонален пас към Луизиньо, който с гърди изведе Стив Траоре. Нападателят на Берое остана очи в очи с вратаря на “моряците”, но изстрелът му премина покрай страничния стълб.

19 Берое - Черно море

В 22-ата минута Васил Панайотов пусна хубаво разсичащо подаване към Мади Кета. Нападателят от Гвиена-Бисау пое добре топката, излъга Иван Караджов и остана сам срещу вратата. Точно преди да нанесе завършващия си удар обаче Лукас Мартинс го спъна и това доведе до дузпа за “моряците”. На футболиста на Берое му бе показан жълт картон, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР главният съдия Георги Иванов реши вместо жълт да даде директер червен картон и “заралии” останаха с човек по-малко.

След всички ситуации на терена в крайна сметка в 26-ата минута Евгений Сердюк застана зад топката и се нагърби с изпълнението на наказателния удар. Украинецът стреля, Иван Караджов усети ъгъла, но кълбото премина под него и така варненци излязоха напред в резултата - 1:0.

Няколко секунди след попадението хубаво центриране отляво намери Мади Кета, който бе оставен абсолютно сам на дясната греда. Офанзивният играч опита удар директно от воле, който обаче разочарова и мина встрани от вратата.

Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, старозагорци опитваха атаки, чрез които да изравнят резултата, но без успех. В крайна сметка до края на първото полувреме повече интересни положения липсваха и така “моряците” се оттеглиха с гол аванс след първите 45 минути.

Второто полувреме отново започна с атаки ту към едната, ту към другата врата, но отново без особено интересни положения. В 55-ата минута Курьор засече центриране отдясно, но Караджов без проблем улови. Последваха нови скучни минути, в които не се случи почти нищо интересно. В 69-ата Мазир Сула опита атрактивен удар със задна ножица, но и този път топката премина високо над напречната греда.

В 85-ата минута Васил Панайотов видя Иван Караджов, че е излязъл напред и опита прехвърлящ удар от доста голямо разстояние. Вратарят на Берое обаче успя да се върне назад и изби в корнер. В добавеното време на срещата Евгений Сердюк остана очи в очи със стража на домакините и успя да вкара за 2:0, но веднага след това флагът бе вдигнат и попадението не бе отчетено заради засада.

Няколко секунди по-късно резервата Николай Златев проби добре отдясно и стреля, но в аут. Във финалните моменти от срещата “зелените” получиха правото да изпълнят корнер, като в наказателното поле се включи и Иван Караджов. Веднага след изпълнението обаче гостите от Варна организираха контраатака, която Златев завърши на празна врата - 2:0.

В генералното класиране Берое се намира на 10-ото място с 4 пункта, а Черно море заема третото място с 9 точки. В следващия кръг “заралии” приемат Ботев (Пловдив), а “моряците” домакинстват на Пирин (Благоевград).

БЕРОЕ 0:2 ЧЕРНО МОРЕ

0:1 Евгений Сердюк (26)
0:2 Николай Златев (90+6)

Стартови състави:

Берое: 1. Иван Караджов, 2, Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов, 6. Рука, 7. Лукас Мартинс, 8. Серкан Юсеин, 9. Луизиньо, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 7. Матеуш Клементе, 20. Мади Кета, 19. Матиас Курьор, 8. Мазир Сула, 9. Евгений Сердюк.

Снимки: startphoto.bg