Червени картони тласнаха Фенербахче и Малмьо към плейофите в Лига Европа

Отборите на Фенербахче и Малмьо записаха изразителни победи с по 3:0 при домакинствата си в първи мачове от третия квалификационен кръг на Лига Европа, с което почти си гарантираха място в плейофния етап, след който се влиза в групите. В Турция “фенерите” срази Словачко, а по същото време скандинавците се разправиха с Дюделанж. И двата двубоя победителите бяха улеснени от червен картон за играч на съперника.

Голове на Емре Мор (17’) и Линкълн (45’) осигуриха добра преднина на Фенербахче още до почивката, а три минути след подновяването на играта Хофман от състава на Словачко беше отстранен от игра за втори жълт картон. Девет минути преди края Линкълн се разписа отново за крайното 3:0.

При краен успех турският тим ще спори за място в групите с Аустрия (Виена). В същото време Словачко, който е носител на купата на Чехия, е пред отиване в Лигата на конференциите, където в плейофите би спорил с по-добрия измежду АИК и Шкендия.

В сблъсъка между шампионите на Швеция и Люксембург Малмьо не остави шансове на Дюделанж - 3:0. Тук червеният картон за гостите дойде още в 31-вата минута и го получи Шарлис Морен. По това време резултат все още беше 0:0 и се задържа такъв до 54-тата, когато точен беше Исаак Телин. Малко преди това съотборникът му Йо Инге Бергет пропусна дузпа. Ветеранът Ола Тойвонен (81’) и Велко Бирманчевич (85’) добавиха попадения в края, които дадоха нужното спокойствие на шведите.

Ако на реванша след седмица не се стигне до изненада, Малмьо ще играе в плейофа на Лига Европа срещу носителя на Купата на Турция Сивасспор, а Дюделанж ще се задоволи със схватка за влизане в групите на Лигата на конференциите срещу един измежду Викингур или Лех (Познан).

Снимки: Imago