Амбициите на Херта се оказаха много шум за нищо

След като вчера Байер (Леверкузен) отпадна още на 1/32-финалите за Купата на Германия, днес същата съдба сполетя още един тим от елита - Херта (Берлин). "Старата дама" имаше амбиции за достигане до финала, който ще се играе на Олимпийския стадион в столицата, но вместо това напусна надпреварата в съвсем ранна фаза. Херта отпадна с 9:10 след дузпи от втородивизионния Айнтрахт (Брауншвайг), въпреки че на полувремето имаше аванс от два гола.

Дейви Зелке в 10-ата и Майзиан Маолида в 42-ата осигуриха преднината на тима от Берлин, но Браян Беренд намали от дузпа. в 63-ата минута, а само три по-късно Лион Лаубербах изравни. Продълженията бяха още по-драматични и съперниците си размениха по нови два гола, като Хенинг се разписа в 118-ата минута, за да доведе нещата  до дузпи. При тях фаталните пропуски за Херта направиха Марвин Платенхард и Марк-Оливер Кемпф.

Майнц 05 разгроми с 3:0 като гост Ауе, като попаденията бяха дело на Доминик Кор, Делано Бургзорг и Маркус Ингвартсен. Още по-убедителни бяха Борусия (Мьонхенгладбах), Арминия (Билефлед) и Шалке 04. Борусия срази с 9:1 Оберахерн, а хеттрик направи Маркюс Тюрам. Арминия разби със 7:1 Енгерс, а Шалке нанбиза пет безответни гола на Бремер.

Фрайбург се нуждаеше от дузпи, за да елиминира Кайзерслаутерн, Аугсбург спечели с 4:0 срещу Лооне, а със същия резултат Зандхаузен отстрани БШФ Реден. Хофенхайм се измъчи с Рьодингхаузен, но спечели с 2:0 след продължения.

Напред продължават още Хановер 96 и Манхайм. Хановер се наложи с 3:0 срещу Шот Майнц, а Манхайм надви след дузпи Холщаийн (Кийл).