Артур Ованесян: Червеният картон промени концепцията ни, липсваше ни късмет

Временният наставник на Ботев (Пловдив) Артур Ованесян сподели мнението си след загубата с 0:2 от Локомотив (София). "Жълто-черните" все още нямат спечелена точка от началото на сезона, а наставникът на "канарчетата" заяви, че червеният картон е променил концепцията на отбора за срещата.

"Червеният картон беше ключов момент в мача. Ние не сме съгласни, че имаше картон в тази ситуация. Това промени концепцията ни за двубоя. Бяхме ощетени, че голът ни бе отменен.

Локо (София) стигна до първа победа през новия сезон, Ботев (Пд) продължава да затъва

През второто полувреме започнахме добре, създадохме положения, но не успяхме да вкараме. Те отбелязаха и всичко се промени. Опитвахме се да играем комбинативно, с много подавания. Горд съм от всички играчи и от това, което дадоха днес. Липсваше ни късмет.

21 Локомотив (София) - Ботев (Пловдив)

Можеше и да завърши по друг начин този мач. Рискувахме в търсене на резултат, но стана 2:0. Всичко е на шансове. Локомотив вкара своите положения. Вярвам в качеството на нашите футболисти, както и в нашата работа.

Аз съм част от Ботев, не ми е фиксидея да остана треньор. Бях в отбора като главен асистент. Разбираме разочарованието на феновете, но те трябва да знаят, че даваме най-доброто на терена.

Ситуацията е такава, че никой не може да каже кога ще приключи. Ние сме добър отбор с качествени играчи. Нещата ще се оправят стъпка по стъпка", заяви Ованесян.

Снимки: Борислав Цветанов