Ранна засечка за Брюж

Преди седмица Брюж започна сезона в белгийското първенство с победа в добавеното време, но днес се провали като гост на непретенциозния Ойпен и загуби с 1:2. Домакините откриха резултата още в 1-ата минута с попадение на Гари Мание, новото попълнение от Барселона Феран Жутгла изравни за Брюж в 7-ата, а в 19-ата звездата на Ойпен Смаил Превляк отбеляза гола, който донесе трите точки на неговия тим. Гостите имаха числено предимство в последните 20 минути след червения картон на Мание, но и това не им помогна.

За Брюж не игра голмайсторът Шарл де Кетелар, който е пред трансфер в Милан. Двата клуба вече уговориха всички детайли около сделката и утре нападателят трябва да пристигне в Италия за медицински прегледи.

Генк постигна първа победа, след като надви с 3:1 у дома Стандард (Лиеж). Всички попадения паднаха още до почивката. Сирил Десерс вкара два гола за Генк, а веднъж се разписа Майк Трезор. За гостите от Лиеж се разписа Денис Драгуш.

Антверп се наложи с 1:0 като домакин на Зюлте Варегем. Попадението беше дело на Мижел-Анже Баликиуша в 68-ата минута, а малко след това гостите останаха в намален състав заради червен картон на Новатус Мироши.

В друг двубой в неделя Кортрийк взе минимален успех с 1:0 като гост на Серен. Точен беше Цуйоши Уатанабе в 58-ата минута. Домакините пропуснаха дузпа в началото, а футболисти и на двата тима получиха червени картони.

Единствените тимове с пълен актив от 6 точки след втория кръг са Антверп и Льовен на Кристиян Малинов