Валентич: Не съм идиот, ако хората не подкрепят Ботев заради мен, това ще улесни решението ми

Наставникът на Ботев (Пловдив) Азрудин Валентич говори след загубата на своя тим от АПОЕЛ Никозия, което сложи край на европейския поход на “канарчетата”. Пловдивчани отстъпиха с 0:2 в Кипър, а според специалиста българският тим също е имал своите шансове. Валентич обаче не даде отговор на въпроса дали ще подаде оставка, като заяви, че сега му предстои среща със собственика и изпълнителния директор.

Ботев (Пловдив) отпадна от Европа, след като не си повярва достатъчно срещу АПОЕЛ

“Знаехме, че ни предстои труден двубой, особено в първите 10-15 минути, в този период бяхме нервни. Давахме им шансове да имат положения. Опитавахме се да се върнем в срещата, след това имахме 100-процентов шанс с Емануел Току. През второто полувреме пак имахме шанс. Ясно беше, че няма да имаме много положения и трябваше да ги използваме. Това е футболът, усещешаше се, че тяхното попадение идва. Ако бяхме завършили 0:0 през първото полувреме, щеше да е различно за нас. Горд съм от начина, по който реагирахме през второто полувреме. Голът за 0:2 винаги може да се случи, защото е от пряк свободен удар. Не е възможно да дойдеш тук и да създадеш много положения, но и те не правиха много. Добър съперник е АПОЕЛ. Не видях нито един футболист от Ботев, който да не даде 100% за отбора. Разочарован съм. Този трансферен прозорец не се подготвихме, както искахме. Понякога плащаш висока цена за грешките си.

Те имаха атака след атака, но няколко пъти и ние владеехме топката и просто им я подарявахме. Футболът е решения, трябва да правиш логическото решение. След мача с Берое знам какво си казахме в клуба и от какво се нуждаем, но засега не се получват нещата.

Трябва да продължим да работим. Ако искаме да поддържаме максимума, трябва да имаме още 2-3 нови. Имаме само Мартин засега, който физически не е готов все още.

Днес имам среща със собственика и изпълнителния директор. От първия ден всяко решение, което взимам, е за най-доброто на Ботев и ще видим сега какво ще е решението. Аз знам кое е най-доброто решение. Най-доброто за Ботев е да вземе двама футболисти. Ако не е трудно и ако успеем, имаме потенциал за купата. Още след мача с Берое говорихме за тези неща, а още не сме привлекли никого.

Ще ви кажа утре, не съм идиот, познавам хората, усещам, че феновете не подкрепят отбора, това е моето усещане. Ако не подкрепят заради мен, това ще е по-лесно за мен да взема решение”, заяви Валентич.