Лудогорец помете Спартак (Варна)

Шампионът Лудогорец разби с 5:0 Спартак (Варна) в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. "Орлите" не оставиха никакви шансове на "соколите", въпреки че Анте Шимунджа даде почивка на част от титулярите.

Разградчани си свършиха работата още в първите минути, след като до 12-ата минута резултатът вече бе 3:0. Бърнард Текпетей, Рик Джонатан и Игор Тиаго бяха точни. След почивката паднаха още две попадение дело на Сисиньо и отново Тиаго за крайното 5:0. Спартак от своя страна не успя да се противопостави с нищо на съперника и логично си тръгва с наведена глава от Разград.

Резултатът бе открит от домакините още в 39-ата секунда на мача. Доминик Янков изведе Игор Тиаго в наказателното поле, който пък намери с пас Бърнард Текпетей на празна врата за 1:0.

В петата минута на двубоя резултатът вече беше 2:0. Рик Джонатан получи топката по левия фланг и след като напредна в наказателното поле от малък ъгъл прати топката в мрежата.

Съвсем скоро всякаква интрига бе решена в мача, след като авансът на Лудогорец стана три гола. Игор Тиаго бе изведен сам срещу вратаря. Първият му удар бе спасен, но при добавката от малък ъгъл бе точен.

В 24-ата минута гостите се отърваха от оставане с човек по-малко. Игор Тиаго се оказа сам срещу Иван Дичевски и вратарят излезе извън наказателното поле, за да спре нападателя. При намесата му останаха съмнения за нарушение срещу играча на домакините, а освен това стражът игра с ръка. Реферът Георги Давидов гледа ситуацията чрез ВАР, но демонстрира снизходителност спрямо варненци и пощади Дичевски.

В началото на втората част Лудогорец намали темпото с оглед на предстоящата тежка програма на тима идните седмици. В игра се появи новото попълнение Якоб Пиотровски, който бе привлечен от Фортуна Дюселдорф.

Все пак в 76-ата минута дойде четвъртото попадение във вратата на Спартак. Тиаго изведе технично Сисиньо в наказателното поле и десният бек реализира хладнокръвно.

Десетина минути преди края на мача резултатът стана 5:0. Пиотровски стреля от дистанция, Дичевски изби, но Тиаго добави от лесна позиция, за да вкара втория си гол за вечерта.

Така Лудогорец не срещна никакви проблеми срещу Спартак (Варна) и заслужено и без много усилия стигна до изразителния резултат. Гостите пък явно все още не успяват да се адаптират към елита и ще трябва да подобрят значително представянето си, ако искат да запазят мястото си в efbet Лига.