Гол в последните минути донесе първа точка на Спартак (Варна) в елита

Завърналият се в efbet Лига Спартак (Варна) спечели първа точка в елита, след като завърши 1:1 с Пирин (Благоевград) в мач от 3-ия кръг на шампионата. В самото начало Китан Василев вкара за гостите (6'), но Георги Бабалиев (87') хвърли в екстаз домакинските привърженици и донесе точката на "соколите". Иначе късметът също бе на страната на варненци, тъй като бяха отменени и две попадения на "орлетата". Първо в 51-ата минута Преслав Йорданов вкара, но голът му не бе зачетен заради нарушение в атака, а след това Красимир Станоев също се разписа, но заради засада резултатът остана непроменен. Така Спартак успя да вкара първия си гол и да спечели първа точка през новия сезон. Пирин от своя страна в трети пореден мач повежда в резултата, но не успява да грабне трите точки.

Двубоят започна равностойно, но още с първия удар към една от двете врати падна гол. След силно изпълнение на странично хвърляне топката бе пратена в наказателното поле на домакините. Там защитата на Спартак обаче не се ориентира добре и нито един футболист в синьо не успя да изчисти кълбото. Така то дойде удобно на Китан Василев, който от близко разстояние с глава успя да открие.

В 12-ата минута Пирин можеше да вкара и втори гол. Преслав Йорданов пропусна топката и така тя стигна до непокрития Китан Василев, който излезе очи в очи с Дичевски. С хубав успореден пас нападателят успя да матира вратаря, но за щастие на варненци техен защитник успя да изчисти от голлинията преди футболист на "орлетата" да засече.

10 минути по-късно "соколите" имаха прекрасен шанс да открият. Виктор Митев проби отляво и центрира добре към непокрития Мартин Тошев. Новият централен нападател на варненци стреля атрактивно със странична ножица, но за негово нещастие кълбото премина на сантиметри от напречната греда.

8 Спартак (Варна) - Пирин (Благоевград)

В следващите минути до края на полувреме Спартак взе инициативата и натисна своя съперник в търсене на попадение. То обаче така и не дойде, въпреки немалкото атаки и положения на "соколите". При нито една от сутиациите обаче варненци не успяха да затруднят максимално Янко Георгиев и по този начин резултатът остана 0:1 след 45 минути игра.

Второто полувреме започна с нов натиск на Спартак, който обаче не даде желания резултат. За сметка на това в 51-ата минута Пирин удари за втори път. Китан Василев проби прекрасно отдясно и центрира ниско в наказателното поле. Там Преслав Йорданов изпревари Никола Борисов и засече, като вкара за 0:2. Системата ВАР обаче преразгледа гола и отчете нарушение на централния нападател на "орлетата". Така, за щастие на домакините, разултатът остана непроменен.

Последваха минути, в които нито един от двата тима не създаде нещо интересно. Така се стигна до 69-ата минута, когато Такахаши центрира към Красимир Станоев, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Халфът стреля добре и вкара, но и това попадение бе отменено заради засада на Такахаши при подаването към него.

В 87-ата минута обаче Георги Бабалиев прати в еуфория трибуните на "Коритото". При поредния натиск, който "соколите" оказаха, Мехмед Сабри центрира добре към Бабалиев, който с хубав завършващ удар от воле матира Янко Георгиев и вкара за 1:1.

Така в генералното класиране Спартак (Варна) има 1 точка и към момента е предпоследен. Пирин от своя страна е с 2 пункта и подобно на варненци все още няма победа в елита. В следващия кръг "орлетата" приемат Славия, а "соколите" гостуват в Разград на Лудогорец.

СПАРТАК 1:1 ПИРИН

0:1 Китан Василев (6)
1:1 Георги Бабалиев (87)

Стартови състави:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 51. Илкер Будинов, 13. Руслан Черненко, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 11. Виктор Митев, 24. Лиандро Мартис, 90. Мартин Тошев;

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 8. Емил Янчев, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 45. Христофор Хубчев.

Снимка: start-photo.bg