Тобол с икономичен успех срещу гибралтарци, косовари газят с 6:0 в ЛК

Казахстанският Тобол се измъчи в реванша срещу гибралтарския Линкълн Ред Импс, но изтръгна победата с 1:0 в реванша от втория квалификационен кръг в турнира Лига на конференциите.

Първата среща преди седмица беше спечелена с 2:0 от казахстанците, които излязоха като фаворит. Играта тръгна динамично, като атаките бяха и в двете посоки. Все пак в 31-ата минута по-голямата класа на гостите си каза думата, когато Зоран Тошич преодоля няколко играчи на домакините и прати топката в мрежата с удар под гредата.

След почивката домакините повече владееха топката, докато играчите на Тобол разчитаха на контраатаки. Така Тобол се класира за третия квалификационен кръг и чака победителя от двойката Тирана - Жрински.

В друг мач от реваншите в Лига на конференциите исландския Викингур отстрани уелски Дъ Ню Сейнтс. Тази вечер мачът на “Парк Хол” в Осуестризавърши 0:0, но успехът с 2:0 в първия мач в Рейкявик се оказа достатъчен. Двубоят беше интересен с това, че главен съдия беше българинът Ивайло Стоянов. Негови помощници бяха Иво Колев и Мирослав Максимов, а четвърти съдия бе Станимир Тренчев.

В последния мач от днешната програма на реваншите косовския ФК Балкани разгроми с 6:0 Ла Фиорита от Сан Марино и с общ резултат 10:0 продължава напред. С хеттрик за домакините се отличи Албион Рахмани (6, 8, 69). Два гола добави Леонит Абази (73, 90), а с един се отчете Ермал Красники (75).