Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Неубедителен Лудогорец си поигра с огъня в Дъблин, но си уреди мач с Динамо (Загреб)

Лудогорец не изигра най-силния си мач и логично загуби с 1:2 от Шамрок Роувърс в среща от втория предварителен кръг в Шампионска лига. Въпреки това с общ резултат 4:2 от двата мача българският шампион продължава в третия квалификационен кръг, където ще се изправи срещу Динамо (Загреб). Хърватите победиха с 0:1 северномакедонския Шкупи и така продължават напред в турнира. Аарън Грийн (21) беше точен за домакините, а Емаку (88) удвои. Каули Оливейра (90) отбеляза така важния гол на спокойствието за българския тим. Мануел Шоу (51) пък получи червен картон за състава на българския шампион. В първия мач, игран преди седмица в Разград, българският шампион записа убедителен успех с 3:0 и днес разполагаше с комфортна преднина, което сякаш бе успокоило твърде много играчите на наставника Анте Шимунджа. Лудогорец допусна твърде много положения пред своята врата, които за радост българите не бяха реализирани напълно.

В началните минути на двубоя защитата на Лудогорец на два пъти показа разконцентрирани действия, но те не бяха наказани от атакуващите футболисти на домакините. В 9-ата минута Шамрок бе много близо до това да поведе в резултата чрез Ричи Тауъл. Той бе оставен напълно непокрит на втора греда и засече центриране по земя от десния фланг на Фин. За радост на Падт топката излезе в аут.

Лудогорец отговори с 12-ата минута чрез Кирил Десподов. Крилото на шампионите стреля след хубаво центриране от лявото крило, но стражът Манъс се намеси, а след това защитата на Шамрок изчисти в предни позиции. В 18-ата минута Лайънс пробва удар от далечна дистанция, който беше твърде неточен. Същото стори и Тауъл минута по-късно.

Логичното с оглед на събитията на терена се случи в 21-ата минута, когато домакините поведоха в резултата. Центриране отляво беше засечено от Бърк. Сержио Падт успя да парира удара от упор на нападателя, но при добавката Аарън Грийн не сбърка, останал на метър от голлинията.

В 32-ата минута изстрел от дистанция на Бърнард Текпетей попадна право в ръцете на вратаря Манъс. В 36-ата минута Ричи Тауъл стреля много опасно покрай дясната греда на вратата зад Падт. Това бе и последната голова възможност през първото полувреме.

В 51-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко след червен картон на Кафумана Мануел Шоу. Главният съдия Фабио Мареска показа втори жълт и респективно червен картон на халфа за закъснявало влизане в краката на съперник.

След червения картон действията се пренесоха изцяло в половината на българския тим. В 62-ата минута Грейс стреля много неточно. В 66-ата минута Ричи Тауъл получи жълт картон за симулация в опита си да спечели нарушение и да издейства червен картон на Жан Карничник. Мареска не се хвана на опита нападателя и в случая Лудогорец се размина от още неприятности.

В 73-ата минута Лудогорец се възползва от празните пространства в защитата на ирландците. Това позволи на Алекс Сантана на шутира, но Алън Манъс внимаваше и парира в корнер. В 79-ата минута българският тим организира контраатака, при която Каули комбинира с Рик Джонатан. Бразилецът си нагласи топката на левия крак, но ударът му изневери. Секунди по-късно Манъс отрази шут на Сантана.

В 88-ата минута защитата на Лудогорец заспа за пореден път и доста лековато допусна топката да достигне до появилия се от резервната скамейка Емаку. Той овладя, след което разстреля Падт от близка дистанция, правйки последните минути на мача доста нерви за "орлите".

Лудогорец все пак си отдъхна в последната минута на редовното време с гол на Каули Оливейра. Той комбинира с Рик Дожанатан в наказателното поле. Двамата направиха двойно подаване, след което Каули преодоля Манъс.

В добавеното време Падт се отчете с нова важна намеса.

ШАМРОК - ЛУДОГОРЕЦ 2:1
1:0 Аарън Грийн (21)
2:0 Емаку (88)
2:1 Каули Оливейра (90)

Стартови състави:

ШАМРОК: 1. Манъс, 2. Ганън, 3. Хор, 5. Грейс, 8. Фин, 26. МакКан, 16. О`Нийл, 22. Лайънс, 17. Тауъл, 10. Бърк, 9. Грийн

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 3. Недялков, 24. Вердон, 32. Пластун, 21. Карничник, 95. Каули, 7. Сантана, 23 Кафумана, 11. Десподов, 19. Сотириу, 37. Текпетей

СНИМКИ: start-photo.bg